יום ה׳, 11 במרץ

|

ארוע אונליין

סכמה תרפיה - עבודת מודים באמצעות סיפורי מיתולוגיה עם רועי ליס

אלים וגיבורים פוגשים את הסכמה תרפיה

Registration is Closed
See other events
סכמה תרפיה - עבודת מודים באמצעות סיפורי מיתולוגיה עם רועי ליס

תאריך ומיקום

11 במרץ 2021, 20:00 GMT‎+2‎ – 12 במרץ 2021, 21:30 GMT‎+2‎

ארוע אונליין

על המפגש

משחר ימיה של האנושות, בני אדם יוצרים מיתוסים. כל חברה אנושית, בכל זמן ובכל מקום על פני כדור הארץ, יצרה לעצמה סיפורים גדולים מהחיים העוסקים בבריאה, השתנות, התמודדות עם כוחות כבירים ובמפגש העתידי עם המוות.

אבל מה קורה למאזין למיתוס? האם משהו בו גדל, מתפתח, משתנה בזמן ההאזנה? חוקרי מיתולוגיה רבים סבורים שכן, וגם אנו, כקוראים וכמאזינים יודעים לומר שסיפורים מרגשים אותנו, מלמדים אותנו משהו על עצמנו ועל העולם, מאפשרים לנו בעזרת הדמיון להגיע למחוזות מופלאים ולגלות בעצמנו כוחות שלא ידענו שם.

בהרצאה שלי אני מבקש לחבר בין המיתולוגיה שריתקה אותי כילד, ובין הסכמה תרפיה, תחום הטיפול העיקרי שבו אני מתמקד כיום. ברצוני לאפיין את התפקידים השונים שמילאה ועדיין ממלאת המיתולוגיה בחיי הפרט והחברה, להמשיג באמצעות רעיונות מתוך הסכמה תרפיה כיצד שימוש מיתוסים ככלי תרפויטי לאורך ההיסטוריה האנושית, ולהציע פרקטיקות קליניות רלוונטיות הקושרות בין תהליכי הזדהות עם גיבורים מיתולוגיים ועבודת מודים בסכמה תרפיה.

המנחה: רועי ליס, פסיכולוג חינוכי מומחה, מומחה ב CBT בילדים ונוער, המשלים בימים אלו את ההסמכה לטיפול בסכמה תרפיה. עובד בקליניקה שלי בראשון לציון. בשנה הקרובה עתיד לצאת לאור הספר "מיתולוגיות ארגוניות" אותו כתב בשיתוף עם פרופסור ישראל כ"ץ, העוסק ברלוונטיות של מיתוסים שונים, כגון בריאה, גבורה, סיפורי רוחות רפאים בחיים הארגוניים.

הרשמה וביטול עד 24 שעות מראש

לשאלות בנושא הרשמה ותשלום – דפנה אשהיים רייניך 052-2353586

שתף את ההרצאה